Szybkie testy paskowe na koronawirusa SARS-CoV-2 IgG IgM

Szybkie testy paskowe Valida – SARS-CoV-2 IgG IgM

szybki test paskowy do wykrywania koronawirusa SARS-CoV-2

Szybki test jakościowy do wykrywania przeciwciał IgG i IgM przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 (2019-nCoV) w próbkach ludzkiej krwi: pełnej, surowicy lub osocza.

Test jest przeznaczony wyłącznie do profesjonalnej diagnostyki in-vitro.

Test składa się z dwóch części: IgG i IgM. Po umieszczeniu w okienku testowym próbki krwi pełnej, osocza lub surowicy, oraz dodaniu bufora, roztwór wykorzystując zjawiska kapilarne zaczyna przemieszczać się w górę membrany testowej. Po drodze reaguje z cząstkami skoniugowanymi z antygenem SARS-CoV-2 umieszczonymi w kasecie testowej. Jeżeli we krwi są obecne przeciwciała skierowane przeciw wirusowi, to tworzą się kompleksy koniugat-przeciwciało, które kapilarnie wędrują do dalszej części paska. W części testowej IgG umieszczono przeciwciała skierowane przeciw ludzkim IgG, które wychwytują obecne kompleksy i jeżeli są one obecne, to powodują zabarwienie się paska testowego. Roztwór wędruje do części IgM, gdzie umieszczone są przeciwciała skierowane przeciwko ludzkim IgM, które wychwytują ew. kompleksy i powodują zabarwienie paska testowego IgM w przypadku ich wykrycia.

Test wyposażono w dodatkowy pasek kontrolny, który zabarwia się jeżeli test został przeprowadzony prawidłowo, dodano odpowiednią ilość roztworu i przesiąknął on przez całą membranę.

Jeżeli w próbce wykryto przeciwciała IgG przeciw koronawirusowi 2019-nCoV, to zabarwi się pasek oznaczony jako IgG, jeżeli wykryto przeciwciała IgM, to zabarwi się pasek IgM. Jeżeli żaden z pasków się nie zabarwi, ale zabarwi się pasek testowy, to wynik jest ujemny.

Zalety szybkiego testu paskowego:

  • Wynik widać już po 10 minutach, co pozwala szybko odizolować pacjenta i uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się wirusa,
  • Badanie nie wymaga drogiego sprzętu laboratoryjnego i może być przeprowadzone w warunkach ambulatoryjnych,
  • Okno czasowe wykrywania infekcji za pomocą testu jest znacznie dłuższe, co zwiększa prawdopodobieństwo wykrycia, czy infekcja ma miejsce lub miała miejsce,
  • Testy paskowe są znacząco tańsze od testów PCR i ELISA,
  • Metoda pozwala ustalić informacje o przeszłych zakażeniach.

Testy mają wysoką czułość i specyficzność.

Ogólna specyfikacja badania

Pozycja SARS-CoV-2 IgG ELISA kit
Rodzaj testu
Immunochromatograficzny test bocznego przepływu
Rodzaj próbki
Pełna krew, surowica lub osocze
Maksymalna liczba oznaczeń
1 (testy są pakowane po 25 szt., jeden bufor na opakowanie)
Wielkość próbki
20 μl pełnej krwi lub 10 μl surowicy lub osocza
Czas inkubacji
10 minut
Czułość diagnostyczna
IgG: 100%, IgM: 85.0%
Swoistość
IgG: 98.0%, IgM: 96.0%
Kraj pochodzenia testu
Chiny